No i nadszedł ten długo oczekiwany czas zapisów na XVI Mazurski Rejs Ojców z Dziećmi! Wzorem lat ubiegłych zapisy odbywają się tylko przez Formularz Zgłoszeniowy. Tegoroczną nowością jest dostęp do niego z dwóch miejsc:

Garść przedrejsowych informacji:

Termin rejsu: 20-25.06.2020 r. (zaokrętowanie w sobotę wieczór 20 czerwca. Oddanie łódek do południa w czwartek 25 czerwca.)

Najbliższy rejs, start i metę, będzie miał (najprawdopodobniej) w porcie Ruska Wieś, nieopodal Węgorzewa.
 
Więc najbardziej prawdopodobna  trasa rejsu to kierunek południowy. Chociaż… zastrzegamy tu sobie jeszcze prawo do zmiany.
 
Celem naszego rejsu/rekolekcji są jak zwykle: przygoda, radość i doskonalenie duchowe.
 
Na ROD 2020 przewidujemy rozszerzenie, zaktywizowanie i zindywidualizowanie formuły ewangelizacyjnej. Po codziennym głoszeniu Słowa Bożego w tradycyjnej formie (jeden mówi, wielu słucha) co wieczór będzie ognisko.
A przy ognisku, w mniejszych liczebnie grupach tematycznych, rozmowy na bardziej szczegółowe i jak najbardziej praktyczne rozumienie i stosowanie Słowa Bożego.
Każda grupa tematyczna będzie miała swojego lidera i temat startowy bo gdzie rozmowa się skończy zależy od uczestników i Ducha Świętego. Udział w grupach będzie całkowicie dobrowolny i dowolny (można zmieniać grupy albo uczestniczyć w kilku grupach, wtedy mile widziany dar bilokacji. Ognisko będzie organizowane w porze późnowieczornej tak aby zdążyć najpierw z kolacją i uśpieniem wczesno-usypiających. Już dzisiaj z radością i ciekawością otwieramy się na sugestie jakie tematy byłyby dla nas ważne. Na adres rejsowy piszcie maile z których powstanie lista tematów wiodących/startowych. Gdyby w tej kwestii ktoś chciał przegadać coś bardziej szczegółowo czy indywidualnie proszę o kontakt: Marek Cymerman kom. 728 943 203
 
ZAPRASZAMY zapraszamy zapraszamy chętnych (ojców i/lub młodzież)  do pomocy na zasadzie wolontariatu.
Ojcowie – prosimy przekażcie w naszym imieniu niniejsze zaproszenie swoim dzieciom. Poniżej lista funkcji do objęcia wolontariatem:

  • Opieka nad dziećmi – organizacja i/lub pomoc w organizacji czasu młodszym pociechom, podczas  wieczornych konferencji dla ojców – podczas rejsu;
  • Przygotowanie zestawów koszulek, czapek, bander, materiałów liturgicznych i innych rzeczy na zestawy dla konkretnych załóg – tuż przed rejsem;
  • Bosman – wydawanie zestawów z pkt. 2, opisanie oznaczeń łódek do ich załóg – podczas rejsu;
  • Oprawa muzyczna mszy świętych;
  • Przygotowanie w porozumieniu z diakonią muzyczną śpiewników rejsowych;

Możliwe jest łączenie funkcji. Jeśli ktoś chciałby zaproponować formę pomocy nie uwzględnioną na powyższej liście – też zapraszamy. Chętnych proszę o zgłoszenia mailowe.  W przypadku pytań proszę pisać lub dzwonić.
 
Opłaty: udział w ROD 2020, to koszt w wysokości 370,00 zł od osoby i nie ma tu znaczenia wiek, stanowisko bądź staż rejsowy. Wszyscy po równo.
 
W związku z ograniczoną ilością łódek, które mamy już zarezerwowane, a tym samym miejsc, w/w kwota obowiązuje dla wpłat dokonanych do 16/02/2020 r.. Ponieważ jest mocno ograniczona ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Osoby dla których zabraknie miejsc w pierwszym terminie lub, które wpłacą po nim (16/02/2020 r.), opłata wynosi 410 zł/os. 
 
Dla spóźnialskich, którzy zgłoszą się po 30/04/2020 r. lub do tego czasu nie opłacili składki i dla których łódki będą poszukiwane w specjalnym trybie, opłata wynosić będzie 460 zł/os.
Wzrost opłaty wynika z dobierania łódek u drobnych czarterowców, którzy mają wyższe ceny lub wynajmują je tylko w cyklach tygodniowych.

 
Opłata za rejs,  zgodnie z jego regulaminem, jest bezzwrotna . Osoba, która z jakichkolwiek powodów będzie musiała zrezygnować z udziału, chcąc odzyskać wpłaconą kwotę, będzie musiała znaleźć na swoje miejsce inną osobę.
 
Opłata za rejs będzie w 100% (wzorem lat ubiegłych) rozliczona na początku rejsu. Zwyczajowo jest to zwrot w gotówce, która to później stanowi budżet łódkowy na paliwo, cumowanie i tym podobne.
 
Dzielcie się tą informacją. Zapraszajcie wszystkich chętnych! Szczególnie ciepło zachęcajcie znajomych księży i sterników jachtowych – ich nigdy za wielu.
 
Wejdźcie na nasza stronę www.rejsyojcow.pl, by przypomnieć sobie o co chodzi w tej imprezie, aby skorzystać z poradnika, lub po prostu powspominać wcześniejsze wyprawy.
 
Przewidywany plan naszych rekolekcji:
20.06. – godz.21 Msza Święta inauguracyjna
21.06. – 24.06   godz. 9:00. Msza Święta;
                          godz. 20:00 rekolekcje dla ojców zakończone Apelem Jasnogórskim dla wszystkich.
                          godziny późnowieczorne ognisko i rozmowy w podgrupach
25.06 – godz. 9:00  Msza pożegnalna – dopłynięcie do portu macierzystego – oddanie łódek.
 
Każdy dzień będzie się rozpoczynać i kończyć krótka odprawą sterników.
 
W trakcie rejsu tradycyjnie przewidujemy regaty.
 
Na koniec chciałbym ponowić zaproszenie do wolontariatu.
 
Kolejne informacje będziemy podawać w miarę pojawiania się nowych faktów 
 
Do zobaczenia na mazurskich wodach 
 
Pozdrawiam
 
Marek Krzyślak
tel. 601378651
www.rejsyojcow.pl

Kategorie: ROD 2020